?

Yoga sizin zihin, beden ve nefes arasındaki dengeye üzerinde duruluyor. Bu denge sayesinde oluşturulur:

 • Fiziksel egzersizler ve duruşlar (asanas)
 • nefes egzersizleri (Pranayama)
 • gevşeme
 • meditasyon

Herhangi bir fitness seviyesi uygun yoga formları vardır. Gebelikte yapmak güvenli ve doğru değişikliklerle, size, fit, güçlü ve esnek kalmak için yardımcı olabilir. Çoğu yoga dersleri sırt, kol ve bacaklarını uzatmak için bir ısınma oturumu ile başlar . Bundan sonra, duruş gücünü ve dayanıklılığını artırmak için yardımcı olacaktır. Sınıflar genellikle aşağı Rüzgar ve tazelenmiş hissetmek için bir rahatlama ya da size yardım etmek için rehberli meditasyon seansı ile sona erer. Çoğu yoga dersleri yaklaşık 90 dakika sürer.

nelerdir?

Eğer düzenli olarak yaparsanız, yoga fiziksel, zihinsel ve geliştirmek için mükemmel bir yoldur duygusal refah. Duruşlar size yardımcı olabilir:
Senin dolaşımı, kas tonusu ve esnekliği artırmak.
Gevşeme, nefes ve meditasyon ile zihinsel çevik kalın.
Sakin hissediyorum, ve kas gerginliği.
Ben daha önce yoga yapmadım. Ben hamileyim ben başlayabilir miyim hamile yogasına?

Hamilelik yogaya başlamak için ideal bir zamandır. Yeni başlayanlar için duruş çoğu kişinin hayal daha basittir ve aynı zamanda diğer sınıfları da annelerle buluşacağız.

hamile yogası Yeni başlayanlar için Hamile Yogası

Sen ve yavaşça başlayacağız. Gebelik senin sahneye uygun şekilde senin eğitmen duruş değiştirmek olacaktır. Öğretmeninize dinle, ve vücudunuzun ne söyler dikkat. Yoga duruşları genelde zorlanma, değil germek için tasarlanmıştır. Eğer herhangi bir ağrı ve rahatsızlık hissederseniz Ama eğer ne yaptığınızı durdurmak. Yavaşça vücudunuzun yerine bunu başarmak için bastırıyor daha bir duruş sırasında açmaya veya uzatmak için izin düşünün. Kolay götürün ve bir sınıfın sırasında yorgun hissediyorsanız bir mola için tercih. Eğer yudum için sizinle bir şişe su alın susuz hissediyorum. Ayrıca, denemek hafif bir aperatif yiyin. Yoga sınıfında bir saat önce veya iki senin söyle doktor veya ebe yoga ya da herhangi bir biçimde başlamadan önce hamile yaparken, egzersiz Eğer daha önce yapmadıysanız bir tür var, özellikle. Ayrıca. Olabilecek herhangi bir endişeleri hakkında yoga eğitmeni konuşabilirsiniz bizim bir göz atın yoga videoları size pratik uygun pozisyonların bir fikir vermek için.

Ne zaman yapmaya başlayabilirsiniz?

Sen önce hiç yapmadım eğer en iyi zaman yoga başlatmak için ikinci trimesterde yaklaşık 14 hafta sonra. Yoga kurallar ilk trimesterde duruşlar denemek için tavsiye onlara alışık değilseniz,. Ne yazık ki, gerçekleşmesi için düşüklerin en yaygın süresi ilk trimesterde olduğunu. İlk trimesterde, yoga ya da başka herhangi egzersiz yapıyor hamilelik zarar vereceğini dair hiçbir kanıt yok. Ama, güvenli tarafta olmak için, bazı yoga öğretmenleri ilk üç ay için yoga olmadığını önerecektir. İkinci üç aylık dönemde, aynı zamanda yorgun ve hissetmek için daha az olasıdır hasta uzun bir sınıf sırasında. Bazı yoga öğretmenleri Bebeğiniz eğer tavsiye IVF kullanılarak tasarlanmış, derslere başlamadan önce yaklaşık 20 hafta kadar beklemek gerekir. Tüm size gebelik elde aracılığıyla olmuş olacak olmasıdır. Eğer IVF tedavisi vardı varsa, ayrıca, hamile olma olasılığı daha yüksektir ikiz ya da daha fazla. Çoğul gebelikler düşük yapma riski daha yüksektir taşıyan, bu yüzden dikkatli olmak. En iyisi sen, ilk trimesterde yoga rahatlama ve nefes egzersizleri tutmak için karar verirseniz. Hamile kalmadan önce yoga yaptım, yavaşlatmak ve vücudun herhangi bir değişikliklerden haberdar olmak isteyebilirsiniz.

Herhangi bir yoga duruşları hamilelik sırasında sorun yaratır mı?

 • Aşağıdaki duruşlar ve pozisyonları gebelik sırasında tavsiye edilmez:
 • Yalan Sırtında 16 hafta sonra.
 • Nefesini tutarak veya kısa, güçlü nefesler alarak barındırır nefes egzersizleri.
 • Güçlü uzanıyor ya da baskı altında sizi zor pozisyonları.
 • Senin karın üzerinde duran (eğilimli).
 • Tepetaklak duruşları (inversiyon).
 • Arka virajlı.
 • Güçlü katlanmış.

Yorumlar


Sen de Yorumla!