Hamile kalmak için kadının diyet yapmasında dikkat etmesi gereken hususlar vardır. Sağlıklı bir diyet ile hamile kalma şansınızı artırmak ve bebeğinize daha iyi bir başlangıç ​​verebilir.

Diyetler ya da öncesi vücut herhangi bir iyilik yapmayacağım hızlı yiyecek tıkınıyordur. Birkaç özel ile Dengeli beslenme ileriye iyi yoludur.

Ya çok kilolu veya düşük kilolu iseniz hamile kalma şansınızı azalabilir, bu nedenle gebe kalmaya çalışırken sağlıklı bir kiloda olduğunuzdan emin olmanız gerekir.

Vücut kitle indeksi (VKİ) Sağlık ve Bakım Mükemmeliyet Ulusal Enstitüsü (NICE) fazla 29 bir BMI olan kadınlar daha uzun sürebilir diyor 20 ile 25 ise NHS göre sağlıklı bir kilo aralığında Ağırlığı normal sınırlar içinde kadınlara göre gebe.

“Sizin için rezervlerini-kurmak ve herhangi bir bebek için maksimum sağlık sağlamak için gereken tüm besin ile sağlıklı bir diyet takip,” sağlığı uzmanı diyetisyen Gaynor Bussell diyor.

Protein

Bu sizin hamilelik öncesi diyet yeterli protein olması önemlidir, iyi kaynakları yağsız kırmızı et, tavuk, hindi, yumurta ve balık. Tofu, fındık ve baklagiller (bezelye, fasulye ve mercimek) gibi Soya ve soya ürünleri de kullanışlı bir protein kaynaklarıdır.

Karbonhidratlar

Hamile kalmadan önce sağlıklı beslenme alışkanlıkları benimsemeye çalışın. Sağlıklı bir vücut başarıyla gebe olasılığı daha yüksektir. Ve B grubu vitaminleri sağlayan önemli bir enerji kaynağı (örneğin ekmek, makarna, patates, pirinç ya da yam), kompleks karbonhidratları içerir. Sağlıklı bir bağırsak için önemli yüksek lif nişastalı gıdalar gibi kepekli ekmek, makarna ve kahverengi kahverengi pirinç seçin ve gebelik öncesi ve sırasında, kabızlığı önler.

Günlük Ürünler

Süt, peynir ve yoğurt da, kemikler için giderek büyüyen bir bebeğin sağlıklı kemikler için önemli, ama gerçekten önemli tüm kalsiyum yönünden zengin besinler vardır. Eğer bu hayati besin düşünmeye alışık değil verdiyseniz diyet kalsiyum yönünden zengin besinler de dahil olmak üzere alışkanlığı edinin. Bir laktoz içermeyen süt tercih laktoz intoleransı iseniz. Bu inek sütüne benzer bir protein ve kalsiyum içeriği vardır. Tofu (soya peyniri) özellikle kalsiyum açısından zengin bir besindir. Yulaf, badem ve pirinç sütler kalsiyum ile güçlendirilmiş olabilir, ama onların protein oranı hayvansal veya soya sütleri çok düşüktür.

Meyve ve sebzeler

Meyve ve sebzeler vitamin ve minerallerin büyük bir kaynak değilsin sırf diyet önemlidir, ama aynı zamanda iyi bir sağlığa katkıda elyaf ve fitokimyasallar geniş bir yelpazede içerdiğinden. “Senin 5-a-gün almaya çalışın, ama sen gerçekten meyve ve sebze isterseniz, 9-a-gün deneyebilirsiniz eğer,” Gaynor diyor.

Yorumlar


Sen de Yorumla!